Vi använder cookies   Läs mer

 

Augusti 2018

 Vecka 31

 
 Ons 1                                                                                                                                                                                  Alla flickvänners dag
  Nostalgikväll 60-tal Kl:18.00-21.00. Nätra hembygdsgård.
  Bilbingo Kl:18.45-21.00. Molidens folkpark.
  
 Tor 2 
  
 Fre 3 Vattenmelonens dag
  Quiz på Bruksgodset Kl:18.00-23.59. Bruksgodset i Banafjäl.
  Dans till Fernandoz Kl: 21.00-23.59. Kustladan Docksta.
  
 Lör 4 Senaps dagen
  Fotboll div 2 Herrar: Gottne IF-Gällivare Malmberget FF Kl:13.00-15.00.Haraldsängen Gottne.
  Fotboll div 2 Herrar:Friska Viljor-IFK Luleå Kl:14.00-16.00 Skyttis IP
  Sommaravslutning med Jireel Kl: 22.00-23.59. O`Learys.
  
 Sön 5 Hembygdsgårdens dag
  Gospelkonsert med Cilla Hector Kl:16.00-19.00. Nätra hembygdsgård.
  Bilbingo Kl:17.45-20.00. Billsta IP.
  Dans till Jive Kl:18.00-22.00. Molidens folkpark.
  Sommarmusik i Björna Kl:18.00-19.00. Björna kyrka.
  Sommarmusik i Domsjö Kl:20.00-21.00. Domsjö kyrka.
  

 Vecka 32

 
 Mån 6 Dagen för frisk andedräkt
  
 Tis 7 BilbingoKl:18.45-22.00. Domsjö IP.
  
 Ons 8 Kattdagen
  Bilbingo 18.45-21.00. Molidens folkpark.
  
 Tor 9 Rulltårtans dag
  Veteranfordonsträff Kl:18.00-21.00. Gideå hembygdsgård.
  
 Fre 10 Lejonets dag
  Dans till Jive Kl:21.00-23.59. Kustladan Docksta.
  
 Lör 11 Loppmarknadens dag.
 

GES Kl:18.30. Skule Naturscen

  Fotboll div 2 Herrar Gottne IF-Hudiksvalls FF Kl:14.00-16.00 Haraldsängen Gottne.
  Musik i sommarkväll Kl:18.00-19.00. Nätra hembygdsgård.
  
 Sön 12 GES-extra konsert Kl: 18.30. Skule Naturscen
  Jaktmässa Kl:11.00-16.00. Bruksgodset i Banafjäl.
  Fotboll div 2 Damer Själevads IK-Hörnsjö IF Kl:15.00-17.00 Själevads IP
  Bilbingo Kl: 17.45-20.00 Billsta IP.
  Musik i sommarkväll Kl:18.00.19.00. Trehörninsjö kyrka.
  Dans till Mickes Kl:18.00-21.30. Mollidens folkpark.
  

 Vecka 33           

 
 Mån 13  Vänsterhäntas dag
  
 Tis 14  Bilbingo Kl:18.45-22.00. Domsjö IP.
  
 Ons 15  Bilbingo Kl:18.45-21.00. Molidens folkpark.
  
 Tor 16  Surströmmingspremiär
  Musik i sommarkväll Kl:18.00-19.00. Gullängets kyrka.
  
 Fre 17  17-19/ High Coast Festival Grand Final Kl:18.00. Gnistan Gullänget.
  Dans till Jannez Kl:21.00-23.59. Kustladan Docksta.
  
 Lör 18  Hemlösa djurs dag
  Fotboll div 1 Damer Själevads IK-Infjärdens SK Kl:14.00-16.00.
  Fotboll div 3 Herrar Arnäs IF-Östavalls IF Kl:14.00-16.00. Humanresurs Arena.
  Fotboll div 2 Herrar Friska Viljor-Bodens BK Kl:14.00-16.00. Skyttis IP.
  Fotboll div 3 Herrar Anundsjö IF-Iggesunds IK Kl.!5.00-17.00 Olympia Bredbyn.
  Dans till Lövgrens Kl: 20.00-23.59. Molidens folkpark.
  
 Sön 19 Fotboll div 1 Damer Domsjö IF-Team TG FF Kl:15.00-17.00 Blåvallen Domsjö.
  Bilbingo Kl:17.45-20.00 Billsta IP.
  

 Vecka 34

 
 Mån 20  Honungens dag
  
 Tis 21  Alla pensionärers dag
  Trav Lunchtrav V4 Kl: 12.20-14.00. Solänget.
  Bilbingo Kl:18.45-22.00. Domsjö IP.
  
 Ons 22  Bilbingo Kl:18.45-21.00. Molidens folkpark.
  
 Tor 23  Köttbullens dag
  
 Fre 24  Allsvenskan i Segling. Kl:8.00. Örnsköldsvik
  Dans till Engdahls Kl:21.00-23.59. Kustladan Docksta.
  
 Lör 25  Squaredansens dag
  Allsvenskan i Segling. Kl: 8.00.
  Fotboll div 2 Herrar Gottne-IFK Timrå Kl:14.00-16.00. Haraldsängen Gottne.
  
 Sön 26  Porslinets dag.
  Allsvenskan i Segling Kl: 8.00.
  Fotboll div 2 Damer Själevads IK 2-Umeå IK FF 2 Kl: 14.00-16.00. Själevads IP.
  Bilbingo Kl:17.45-20.00 Billsta IP.
  Dans till Donnez Kl:18.00-22.00. Molidens folkpark.
  

 Vecka 35

 
 Mån 27  
  
 Tis 28  Bilbingo Kl:18.45-22.00. Domsjö IP.
  
 Ons 29 Bilbingo Kl:18.45-21.00. Molinens folkpark.
  
 Tor 30  
  
 Fre 31