Vi använder cookies   Läs mer

 

December 2021

 

Måndag den 6 december-31 december 2022 Utställning: Nolavonda-historiesamlarna Klockan: 11:00-16:00 Plats: Örnsköldsviks museum och konsthall
Måndag den 6 december- 5 februari 2022 Utställning: Global Roots Klockan: 11:00-16:00 Plats: Örnsköldsviks museum och konsthall
Måndag den 6 december-8 december Digitalt kulturlab-Mor Anna viker askar Klockan: 13:00-23:00 Plats: Örnsköldsviks museum och konsthall

Torsdag den 9 december-15 december 2021 Digitalt kulturlab-Mor Anna vill ha en tårta Klockan: 13:00-23:00 Plats: Facebook.com/ornskoldsviksmuseum

Torsdag den 16 december-22 december 2021 Digitalt kulturlab-Mor Anna gör kortkollage Klockan: 13:00-23:00 Plats: Facebook.com/ornskoldsiksmuseum

Torsdag den 23 december-29 december 2021 Digitalt kulturlab-Mor Anna gör girlang till granen Klockan: 13:00-23:00 Plats: Facebook.com/ornskoldviksmuseum

 V.49

 

   
 Mån 6:  
  
 Tis 7:  
  
 Ons 8:  
  
 Tors 9:  
  
 Fre 10  
  
 Lör 11:  
  
 Sön 12:  
  
 V. 50 
  
 Mån 13:  
  
 Tis 14:  
  

 Ons 15: 

 

Hockeyallsvenskan: Modo Hockey-Almtuna Klockan: 19:00-21:00 Plats: Fjällräven Center 

Julkonsert-En genrebred konsert av deltagare från Mellansels folkhögskola

  

 Tors 16: 

 

Nyfiken torsdag på museet Klockan: 12:45-13:15 Plats: Örnsköldsviks museum och konsthall
Julkonsert med Örnsköldsviks Musikkår Klockan: 19:00-21:00 Plats: EFS-kyrkan Örnsköldsvik

  
 Fre 17: Jul-Blues Klockan: 18:00-23:59 Plats: Blueskällarn Bruksgården
”En Bitter Jul” med David Wahlen Klockan: 19:00-20:30 Plats: Thuleteatern
Julstämning i Anundsjö Klockan: 19:00-20:30 Plats: Anundsjö kyrka 
  

 Lör 18:

 

Innebandy damer allsvenskan: Örnsköldsvik IBK-IBF Dalen Klockan: 18:00-20:00 Plats: Skyttis IP
Hockeyallsvenskan: Modo Hockey-Björklöven Klockan: 18:00-20:00 Plats: Fjällräven Center

HCC Popup med lokal design Klockaqn: 10:00-16:00 Plats: Oskargallerian
Juljazz med Jonas Öberg Trio Klockan: 12:00-14:00 Plats: Cafe UH

  
 Sön 19: Julkonsert med Pingstbrass Klockan: 18:00-19:30 Plats: Själevads kyrka  
  
 V. 51 
  
 Mån 20:  
  
 Tis 21:  
  
 Ons 22: Stunder av lycka Klockan: 19:00-21:00 Plats: Digitalt 
  
 Tors 23:  
  
 Fre 24:  
  
 Lör 25:  
  
 Sön 26:  
  
 V. 52 
  
Mån 27:   Hockey SDHL: Modo Hockey-Linköping Klockan: 19:00-21:00 Plats: Fjällräven Center
  
 Tis 28:    Hockey SDHL: Modo Hockey-Djurgården Klockan: 19:00-21:00 Plats: Fjällräven Center
  
 Ons 29:   

Hockeyallsvenskan: Modo Hockey-Västervik Klockan: 19:00-21:00 Plats: Fjällräven Center

Jakob Einarsson Klockan: 13:00-15:00 Plats: Cafe UH

  
 Tors 30:  
  
 Fre 31:  
  
 Lör 1:  
  
 Sön 2:  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  



 

     

               

            

                

               

               

              

            

         

           

        

 

 

             

               

         

          

 

                

 

  

                

            

           

          

            

             

               

 

 

 

                

           

         

       

            

            

      

       

        

 

 

                

         

           

      

        

           

        

           

         

             

          

          

          

           

              


               

              

             

              

               

             

  

    

            

          

        

              

               

        

          

                

 

            

 

            

            

  

           

  

            

         

         

 

               

          

       

      

         


       .

       


          

       .