Vi använder cookies   Läs mer
:
 

FEBRUARI 2019

   
   

Vecka 5

  
   
   
 Fre 1     Ishockey SDHL MoDo Hockey-Linköping Kl:17:00-19:00 Fjällräven Center  
   
 Lör 2     Repair Cafe-kreativ verkstad Kl:11:00-17:00 Vardagsrummet  
              Lördagstund "Kommer strax" med Daff Daff Kl:12:00-12:30 Arkenbiblioteket   
              Kulturlab på museet Kl:13:00-15:00 Örnsköldsviks museum och konsthall  
              Ishockey SDHL MoDo-HV71 Kl:15:00-17:00 Fjällräven center  
              Teaterspegeln Otroligt hett Kl:17:00-19:30 Folkets Hus Gnistan  
   
 Sön 3    Teaterspegeln Otroligt hett Kl:17:00-19:30 Folkets Hus Gnistan  


  
 Vecka 6  
   
 Mån 4   
   
 Tis 5      Tisdagsquiz Kl:19:00-21:15 The Bishops Arms  
   
 Ons 6       
   
 Tor 7      
   
 Fre 8      Ishockey Hockeyallsvenskan MoDo Hockey-Vita Hästen Kl:19:00-21:00 Fjällräven Center  
               Teaterspegeln Otroligt hett Kl:19:00-21:30 Folkets Hus Gnistan  
               Valkyrien Kl: 19:00-22:00     
   
 Lör 9       Kreativa rummet Kl:10:00-12:00 Vardagsummet  
                Utställning: Arne Söderström Kl:11:00-16:00. Örnsköldsviks museum & konsthall  
                Utställning: Lisa W Carlsson-färd Kl:12:00-16:00. Örnsköldsviks museum & konsthall  
                Lördagsstund: Lilla syster kanin Teater Skatan Kl:12:00-12:30. Arkenbiblioteket  
                Kulturlab på museet Kl:13:00-15:00 Örnsköldsviks museum & konsthall  
                Innebandy div 2 herrar: Gullänget/Kroksta IBS-Holmlund City IBC Kl:14:00.16:00 Skyttis Arena  
                Teaterspegeln:Otroligt het Kl:15:00-17:30 Folkets Hus Gnistan  
                Teaterspegeln: Otroligt het Kl:19:30-22:00 Folkets Hus Gnistan  
                Runt 50, med dansbandet Taxfree Kl:20:00-23:59 Bruksgården  
   
Sön 10     3D-bio: Röjar Ralf krachar internet Kl:15:00-16:30 Gideågårdens biograf  
                 När prinsen kom till byn Kl:16:00-17:00 Folkan Teater  
                 Teaterspegeln: otroligt het Kl:17:00-19:30 Folkets Hus Gnistan  
   

 Vecka 7

  
   
 Mån 11        
   
 Tis 12        Föredrag Birgitta Ricklund Kl:18:30-19:30 Örnsköldsviks museum & konsthall  
                   Tisdagsquiz Kl:19:00-21:15 The Bishops Arms  
   
 Ons 13       Kulturworkshop Kl:18:00-19:00 Arkenbiblioteket  
                   Dans till Duo Vi Kl:18:00-21:00 Folkets Hus Gnistan  
                   Spring Uje Spring Kl:19:00-21:30 Folkan Teater             
                   Innebandy Superligan Dam: Örnsköldsvik- IBK Dalen Kl:19:00-21:00 Skyttis Arena  
   
 Tor 14       Poetiskt Knytkalas Kl:18:30-19:30 Vardagsrummet  
                  Pernilla Wahlgren "kort glad och tacksam" Kl:19:30-21:30 Nolan, Nolaskolans aula  
                  Innebandy Div 1 Herr: Örnsköldsvik-Gimonäs Umeå IF Kl:19:30-21:30 Skyttis Arena  
   
 Fre 15       Vardagsrummet Live-med jam Kl:18:30- 21:30 Vardagsrummet  
                  Teaterspegeln: Otroligt het Kl:19:00-21:30 Folkets Hus Gnistan  
                  Georg Riedel Secret Songs Kl:20:00-23:00 Blueskällaren Brux  
              
 Lör 16       Samisk marknad Kl:10:00-16:00 Örnsköldsviks museum och konsthall  
                  Mr  Zethino trollar för och med barnen Kl:12:00-12:30 Arkenbiblioteket  
                  Poesihörnan Kl:12:00-13:00 Arkenbiblioteket  
                  Kulturlab på museet Kl:13:00-15:00 Örnsköldsviks museum och konsthall  
                  Teaterspegeln: Otroligt het Kl:15:00-17:30 Folkets Hus Gnistan  
                  Teaterspegeln: Otroligt het Kl:19:30-22:00 Folkets Hus Gnistan  
          
 Sön 17     Teaterspegeln: Otroligt het Kl:17:00-19:30 Folkets Hus Gnistan  
   

 Vecka 8




  
 Mån 18    
   
 Tis 19       Voulez-Live Kl:19:00-20:30 Skyttis Arena  
                  Tisdagsquiz Kl:19:00-21:15 The Bishops Arms  
   

Ons 20      Ishockey Hockeyallsvenskan MoDo Hockey_Oskarshamn Kl:10:00-21:00 Fjällräven Center

  
   
 Tor 21      Föreläsning: Martin Schibbye och kampen för det fria ordet Kl:13:00-15:00 Pingstkyrkan  
                 Bandskolan Kl:16:00-21:00 H1 Sliperiet  
  
 Fre 22     Teaterspegeln: Otroligt het Kl:19:00-21:30 Folkets Hus Gnistan  
                 Baskery Kl:19:00-22:00 H1 Sliperiet  
                 Elvis, Cash, The Killer & Me Kl:19:00-23:00 Fjällräven Center  
               
 Lör 23      Utställning: Örn-Kvittarna Kl:11:00-16:00 Örnsköldsviks museum och konsthall  
                 Lördagsstund: Vem är va? Med Ögonblicksteater Kl:12:00-13:00 Arkenbiblioteket   
                 Framtidsforum 2019 Kl:12:00-15:00 Stadshuset Kronan, Kempesalen  
                 Kulturlab på museet Kl:13:00-15:00 Örnsköldsviks museum och konsthall  
                 Isracing SM-final Kl:14:00-17:00 Kallehov  
                 Teaterspegeln: Otroligt het Kl:15:00-17:30 Folkets Hus Gnistan  
                 Teaterspegeln: Otroligt het Kl:19:30-22:00 Folkets Hus Gnistan  
                 Innebandy Superligan Dam: Örnsköldsvik- Karlstad IBF Kl:15:00-17:00 Skyttis Arena  
                 Ishockey Hockeyallsvenskan: MoDo Hockey-Karlskrona Kl:18:00-20:00 Fjällräven Center  
   
 Sön 24       
   
 Vecka 9  
   
 Mån 25       
   
 Tis 26  
           
 Ons 27     
   
 Tor 28