Vi använder cookies   Läs mer

JANUARI  2018

   
   
 

Vecka 1

 
   
  Mån 31 
   
  Tis 1 
   
  Ons 2  
   
  Tor 3  
   
  Fre 4  

 

 

 

 

 Lör 5

 
   
 

 Sön 6

 
   
 

Vecka 2

 
   
  Mån 7 
   
  Tis 8 
 

 
  Ons 9 
   
  Tor 10 
   
  Fre 11 
   
 

Lör 12

 
   
  Sön13 
   

 

 Vecka 3

 
   
  Mån 14 
   
  Tis 15 
   
  Ons16     Dans till Tommys Kl:18:00-21:30 Folkets Hus Gnistan 
                  Ishockey Hockeyallsvenskan MoDo-AIK Kl:19:00-21:00 Fjällräven Center 
   
  Tor 17      Poetiskt Knytkalas Kl:18:30-19:30 Vardagsrummet 
   
  Fre 18      Vardagsrummet Live_med Jam Kl:18:30-21:30 Vardagsrummet 
   
  Lör 19      Lördagsstund: djungelskoj med Smultron & Sång Kl:12:00-12:30 Arkenbiblioteket 
                  Konstutställning "Fragment" av Ellen Cronholm Kl:12:00-15:00 Galleri Lokomotiv 
                  Kulturlab på museet Kl:13:0015:00 Örnsköldsviks museum och konsthall 
   
  Sön 20     Direksänt från Bolsjojteatern: La Bayadere Kl:16:00-19:00 Gideågården 
                   Balett livesänds från Bolsjoj på bio:La Bayaadere Kl:16:00-19:00 Gideågårde 
 
 
 

Vecka 4

 
 

 

 
 Mån 21       
   
  Tis 22 
   
  Ons 23      Ishockey Hockeyallsvenskan, MoDo Hockey-Karlskrona Kl:19:0021:00 Fjällräven Center 
   
  Tor 24        När musiken Återuppstod Kl:18:30-20:00 Björna Kyrka 
   
  Fre 25        Rickard Strauss i fokus Nordiska Kammarensemblen Kl:19:00-21:00 Nolaskolans aula Nolan 
                    Innebandy Div 1 Herr Örnsköldsvik-Sundsvall FBC Kl:10:30-21:30 Skyttis Arena 
                    Blues Transfusion med Kiralina Salandy Kl:20:00-23:00 Blueskällaren Bryx 
   
  Lör 26       Kreativa Rummet Kl:10:00-12:00 vardagsrummet 
                   Skidtävling-Husumskidan Kl:11:00-16:00 Degersjöns friluftsområde 
                   Konstutställning "Fragment" av Ellen Cronhölm Kl:11:00-14:00 Galleri Lokomotiv 
                   Lördagsstund sagor ur Sivs sagoväska med Siv Engblom Kl:12:00-12:30 Arkenbiblioteket 
                   Isracingcup Kl:12:00-14:45 Kalleho 
                   Kulturlab på museet Kl:13:00-15:00 Örnsköldsviks museum och konsthall 
                   Innebandy Superligan Dam Örnsköldsvik- Endre IF Kl:16:00-18:00 Skyttis Arena 
   
  Sön 27      Skidtävling- Corel Racet Kl:11:00-16:00 Degerjsöns Friluftsområde 
                    Innebandy div 2 Herr Gullänget/Kroksta IBS-Spöland Vännes IF Kl:12:30-14:30 Skyttis Arena 
                    Dans till Jive Kl:18:00-21:30 Isladan Bjästa 
                    Ishockey SDHL MoDo Hockey-Brynäs Kl:19:00-21:00 Fjällräven Center 
   
  Vecka 5 
   
  Mån 28       
   
  Tis 29 
   
  Ons 30      Dans till Christerz Kl:18:00-21:00 Folkets Park Gnistan 
                    Ishockey Hockeyallsvenskan MoDo Hockey-Karlskoga Kl:19:00-21:00 Fjällräven Center 
   
  Tor 31        Poetiskt Knytkalas Kl:18:30-19:30 Vardagsrummet